fbpx

SpaceGame

Nga: Nxënësi Geldon gjatë akademisë së rregullt

Moduli: Scratch

Ne kete loje ti fillon si robot me intelegjence artificiale i cili eshte shume i rrezikshem per tu lene te punoje.
Pastaj bum… nje shperthim. shperthimi te hedh deri ne qendren hapsinore Kenedy ne ishullin merritt.
Aty ti lidhesh ne kompjuter te nasa dhe e shkarkon veten ne nje anije kozmike. Ne hapsire fillon te sulmohesh nga lzer qe vine nga satelitet
hapsinore, perveq sateliteve me lazer gjithashtu duhet te kujdesesh nga meteoret dhe nga kometat hapsinore. Ti duhet te largohesh nga range i
lazerave. Pasi largohesh nga lazerat duhet te gjesh nje planet qe ka materiale te nevojshme qe te krijosh nje ushtri ne menyre qe te pushtosh
token dhe ti shkatrrosh njerezit qe deshten te te shkatrronin. Por pak minuta para se te shkatrrosh token e kupton se arsyeja qe ata donin te te
shlatrronin ishte frika se kjo do te ndodhete. Ti e kupton gabimin dhe bashkjeton me njerezit ne paqe.